Hesabım
Notice: Undefined variable: login_uye_adi in E:\WebSites\zeytinburnukariyermerkezicom\index.php on line 122
HakkımdaÖzgeçmişim
%64
Başvurularım

Hakkımızda

Zeytinburnu Kariyer Merkezi, iş arayanla personel arayan arsasında bir köprü görevi yürütür.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile belediyelerin sadece altyapıya yönelik sorumluluklarının olmadığı, aksine sosyal sorunların çözümünde de aktif olduğu model tüm dünyada uygulanmaktadır. Türkiye’de bu modelin izleri 2005 yılında yayımlanan 5393 sayılı Belediye kanunun 14. maddesinde görülmektedir. Bu maddeye göre belediyelerin görev ve sorumlulukları içerisinde sosyal hizmet ve yardım, meslek ve beceri kazandırma, ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapma ve yaptırma bulunmaktadır.

Sosyal belediyecilikte belediyenin bireylere birebir teması özdür. Bu sebeple Kariyer Merkezi aracılığı ile belediyenin yerel halk ile birebir etkileşime girmesi söz konusudur. 15 Mayıs 2019 da faaliyetlerine başlayan Kariyer Merkezi 12 Ekim 2019 tarihinde resmi olarak açılmıştır.

Zeytinburnu Kariyer Merkezi, sosyal ve ekonomik faydanın arttırılması, yerel halkı yaşam kalitesinin sürdürebilir şekilde yükseltilmesi ve sosyo-ekonomik eşitsizlikleri azaltılması açısından toplumsal ve ekonomik sürdürülebilirliğe destek olmaktadır. Proj ile Zeytinburnu’nda ikamet eden tüm kesimleri içeren bir işgücü piyasasının oluşmasın destek sağlanmaktadır. Aynı zamanda yerelin ihtiyaç ve özellikleri dikkate alınara gerçekleştirilen mesleki eğitimler ile istihdam arttırılmakta, insan kaynaklarını geliştirilmesi için istihdama yönelik çeşitli eğitimler sunulmakta böylece hayat boyu öğrenmenin deneyimlenmesi sağlanmaktadır. Sosyal ve beşeri kaynaklarının bu yöndeki gelişimi belediye ve bölgenin gelişimi açısından da kritik öneme sahiptir.

  • Zeytinburnu Kariyer Merkezi’ne müracaatta bulunanlara telefon, sms ve mülakat görüşmelerinde birebir destek olunmaktadır.
  • Zeytinburnu Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu mülakatlar iş arayanın görüşmeye kolayca ulaşabilmesini sağlamış, işverenin tek tek randevu verme sorununu ortadan kaldırmıştır.
  • Bireyler iş başvurusu sonrası alımlarda gerekli sağlık raporu, kaymakamlık görüşmeleri gibi evraklarını/ihtiyaçlarını hızlı ve ücretsiz olarak tamamlayabilmektedir.
  • İş arama sürecinde bireylerin yalnız kalmasını önlemekte, özgüven ve cesaret içinde iş aramalarını, süreçten umutlu olmalarını ve yetenek-kişilik özelliklerine uygun işe yönelmelerini sağlamaktadır.
  • Bünyesinde İŞKUR Hizmet Noktası bulunması (Zeytinburnu ilçesi İŞKUR’un Beyoğlu Şube Müdürlüğüne bağlı bulunmaktadır) İŞKUR ile işi olan bireylerin Beyoğlu’na gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır.
  • İŞKUR Hizmet Noktası İŞKUR’un İstanbul İl sınırları içerisinde faaliyet gösteren özel sektör işletmelerinin ihtiyaç duyduğu iş gücü taleplerini Zeytinburnu KariyerMerkezi’ne bildirilmesini ve Zeytinburnu Kariyer Merkezi tarafından gönderilen iş arayanlardan da karşılanmasını sağlamaktadır.
  • İŞKUR Zeytinburnu Kariyer Merkezi tarafından yürütülen/yürütülecek istihdam konulu projelere mevzuata hâkim uzman desteği vermektedir. Böylece istihdama yönelik projeler daha doğru ve etkili hazırlanmakta ve yürütülmektedir.
  • İŞKUR bünyesindeki profesyonel eğitimciler tarafından verilen eğitimlerde (mülakat ve özgeçmiş hazırlama gibi) katılımcılar Zeytinburnu Kariyer Merkezi’ne kayıtlı iş arayanlardan seçilmektedir.
  • Proje kapsamında TRİSAD(Türkiye Triko Sanayicileri Derneği) ile ortaklaşa Triko Örme ve Konfeksiyon kursu düzenlemiştir. Kursa katılan kursiyerler triko makinelerinde 3 ay eğitim aldıktan sonra TRİSAD üyesi işyerlerinde istihdam edilmektedir. Usta öğretici ve sertifikasyon Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır.
İş ortaklarımız