Hesabım
Notice: Undefined variable: login_uye_adi in E:\WebSites\zeytinburnukariyermerkezicom\index.php on line 122
HakkımdaÖzgeçmişim
%64
Başvurularım

Başkanın Mesajı

Ömer Arısoy’dan sizlere

Sevgili hemşerilerim

Karmaşık görünen bütün sorunların, çözülmez sanılan bilmecelerin, girift soruların birbirine benzemeyen çeşitliliklerinin yanında büyük bir ortak noktaları vardır. O ortak nokta şudur: Muhatabı olduğun sorun, ne kadar karışık görünüyorsa çözüm de o kadar basittir.

Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı

Günümüz dünyasının en büyük problemlerinden sayılan işsizlik özellikle de genç işsizlik sorunu için de durumun farklı olduğunu söyleyemeyiz. Bu konuyla ilgili yapılmış çalışmalar, analiz ve istatistiki bilgilerden oluşan literatür de işsizlik sorununu çözmenin yolu olarak bize özetle basit bir yöntem öneriyor: Sorunun taraflarını doğru ve hızlı şekilde buluşturabilmek. Taraflar, halis niyetle, doğru şartlarla buluştuklarında işsizlik sorununun temel sebepleri olarak gösterilen, teknoloji, artan nüfus, göç gibi temel faktörler birdenbire avantaja dönüşüyor.

Biz, Zeytinburnu Belediyesi olarak sorunları karmaşıklaştırmadan, basit ve kararlı yöntemlerle çözmeye odaklanacağız, odaklanıyoruz. İşte tam da bu sebeple teknolojinin ve genç nüfusumuzun çokluğunun işsizlik sorununu çözmek için bir faydaya dönüşeceği

Zeytinburnu Kariyer Merkezi’ni hayata geçirdik. Zeytinburnu Kariyer Merkezi, Zeytinburnu’nun imkân ve potansiyelinin bölgemizde kalması, Zeytinburnulu işverenlerle, vasıflı-vasıfsız iş arayan hemşehrilerimizin buluşturulması; iletişim sağlandıktan sonra gereken sertifika, kurs eğitimi gibi programların yürütülmesi böylece istihdam kalitesinin gittikçe arttırılması misyonuyla hareket edecektir. Biz eminiz ki, kariyer merkezimiz sayesinde Zeytinburnu içinde büyük bir istihdam dalgası oluşacak, sağlanan yerinde istihdamla bölgemizdeki işsizlik sorunu büyük oranda çözülecektir. Zeytinburnu Kariyer Merkezinin, şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.